Uşak Üniversitesi Sosyal Hizmet Birimi

 

Engellilere Yönelik Farkındalık Kamu Spotu

Üniversitemizin öğrencilerinin ve çalışanlarının katılımıyla ve Sinema Atölyesi öğrencilerinin teknik desteğiyle engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturmak amacı ile katılımcıların ‘Hayatı paylaşmak için engel yoktur.’, ‘En büyük engel engellenmektir.’ Şeklinde sloganları söylediği 2 dakikalık bir farkındalık kısa filmi hazırlanmıştır. Bu film, düzenlenen Engelsiz Film Gösterimi etkinliğinde gösterilmiştir, çeşitli sosyal medya platformlarında yayınlanmıştır ve yaklaşık 6.000 kişi tarafından seyredilmiştir.

 

 

Engelsiz Film Gösterimi

 

 

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli bireylerin duygu ve düşüncelerini daha iyi anlamak için empati yapma fırsatı sunan Engelsiz Film Gösterimi etkinliği yapılmıştır. Forrest Gump filmi sesli betimlemeli ve işaret dili tercümeli formatta, seyircilere gözleri bağlı bir şekilde izletilmiştir. 

 


Engellilere Yönelik Farkındalık Broşürü

Engelli bireylerin toplum içerisinde görünürlüğünü arttırmak için bir broşür çalışması yapılmıştır ve bu broşür Engelsiz Film Gösterimi etkinliğinde katılımcılara ve Öğrenci Yemekhanesinde öğrencilere dağıtılmıştır.  

 

 

Sessiz Çığlığıma Kulak Ver Projesi

Üniversitemiz İletişim Fakültesi öğrencileri ile birlikte çocuk ihmali ve istismarını önlemek amacıyla Şehit Mehmet Çetin İlkokulunda öğrencilere Farkındalık Eğitimi verilmiştir. 

 

 

Engelliler Haftası Paneli

Üniversitemizde Engelliler Haftasında Sosyal Hizmet Topluluğu tarafından düzenlenen Engelliler Haftası Paneli'nde Engellilerle Sosyal Hizmet başlıklı sunum gerçekleştirilmiştir. 

 

 

Montumu Paylaşıyorum Projesi 

 


Oluşturma: 06 Şubat 2018