2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemizde 19 Eylül 2022 Pazartesi günü 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi başladı. Daire Başkanlığımızca, Üniversitemize yeni başlayan birinci sınıf ve hazırlık sınıfı öğrencilerimizin Üniversiteye adaptasyonlarını kolaylaştırmak ve böylece Üniversiteye daha sağlıklı bir başlangıç yapmalarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi.

Oryantasyon Programı Üniversitemiz 1 Eylül Yerleşkesinde kurulan “Kampüste Karşılama Etkinliği” ile başladı

19-20 Eylül 2022 tarihlerinde Kampüs girişinde Daire Başkanlığımızca kurulan stantlarda personelimiz ve deneyimli üst sınıf mentör öğrenciler tarafından, Üniversitemize yeni başlayan öğrencilerimize kampüs tanıtımı ve rehberlik yapıldı. Bunun yanında; afiş, broşür gibi materyallerle bilgilendirme yapılması sağlandı.

Oryantasyon Programı “Rektör-Öğrenci Buluşması Etkinliği” ile devam etti

21 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 11:30’da Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salonda Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ Üniversitemize yeni başlayan öğrencilere ilk ders niteliğinde konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmaları sırasında üniversite yaşamına dair önerilere ve Üniversitemiz tanıtımına yer verdi.

“Rektör-Öğrenci Buluşması Etkinliği” Sonrasında Öğrenci Toplulukları Stant Etkinliği gerçekleştirildi

Rektörlüğümüz önünde kurulan Öğrenci Toplulukları Stantlarında Üniversitemize yeni başlayan öğrencilerimizin mesleki ve sosyal ilgi alanlarına uygun toplulukları tanımaları sağlandı.

Üniversitemiz Birimleri Tarafından Bilgilendirme yapıldı

21 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 14:00’te Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı,  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü, Engelsiz Birim Koordinatörlüğü, Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yeni başlayan öğrencilerimize, tanıtım sunumları gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Oryantasyon Programına katılım sağlandı

21 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 14:00’te Mustafa Kemal Paşa Amfisinde İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi tarafından düzenlenen Oryantasyon Programında Sosyal Hizmet Uzmanı Meryem Gül tarafından Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı adına bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Program hakkında kalite çalışmaları gerçekleştirildi

Oryantasyon Programı hakkında öğrencilerimizin görüş ve önerilerini almak amacıyla “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Programı Değerlendirme Anketi” uygulandı. Öğrencilerimizin ankete erişimini kolaylaştırmak amacıyla QR Kod uygulaması hayata geçirildi. Anket sonuçları değerlendirildi.


Oluşturma: 06 Şubat 2018