Uşak Üniversitesi Sosyal Hizmet Birimi

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlediğimiz Oryantasyon Programı merkez kampüsümüzde kurulan stantta yapılan bilgilendirmeler ve ilçe yerleşkelerimizde verilen seminerlerle birlikte başladı.

Merkez kampüsümüzde kurulan stantta öğrencilerimizin soruları Sosyal Hizmet Uzmanı ve görevli öğrenciler tarafından yanıtlandı. Ayrıca Üniversitemize yeni başlayan öğrencilerimize yönelik hazırlanan Kampüste Yaşam broşürü dağıtıldı. 

Oryantasyon Programı eş zamanlı olarak ilçelerimizde de başladı. İlçe yerleşkelerimizde devam eden Oryantasyon Programının ilk durağı Eşme Meslek Yüksekokulu oldu. Eşme'de Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı birimlerinde görev yapan uzman personel tarafından eğitim öğretim hayatının ilk dönemi, karşılaşabilinecek sorunlar ve ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri içeren seminer verildi. Oryantasyon Seminerleri İlçe yerleşkelerimizin tamamında devame edecek. 

 


09 Eylül 2019